Beskid Extreme Festiwal

beskid-sport-arena-festiwal
Beskid Extreme Festiwal to na mapie spotkań podróżników impreza młoda, ale mająca już swoją wierną publiczność. Mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy 9 stycznia 2016 roku przybyli do „Wiaty Góralskiej” przy hotelu Klimczok Resort & SPA w Szczyrku. Prelekcje, rozmowy, konkursy z nagrodami, ale przede wszystkim wspaniała atmosfera, która udzieliła się nie tylko żywiołowo reagującej publiczności, ale także otwartym na swoich słuchaczy prelegentom – oto najkrótsze podsumowanie imprezy.
 
Mieszcząca prawie 300 osób sala była pełna prawie przez cały dzień, a nikt, kto tego dnia odwiedził drugą edycje Festiwalu, nie mógł narzekać na nudę. Jest kilka powodów, dla których zarówno organizatorzy, jak i publiczność miała powody do zadowalanie. Po pierwsze gośćmi Festiwalu w Szczyrku są zawsze ludzie, którzy potrafią nie tylko podróżować, wspinać się i czerpać z podróży maksymalną ilość emocji i adrenaliny, ale także równie pasjonująco potrafią o tym opowiadać. Nie inaczej było i tym razem - o swoich przygodach z górami i przyrodą, ale także niecodziennymi ludźmi opowiadali znani z ekranów telewizyjnych - Przemek Kossakowski i Tomek Michniewicz.
 
Z wielkim zainteresowaniem spotkał y się wystąpienia Marcina Obałka, a także światowej czołówki wspinaczkowej - Łukasza Dudka i Jacka Matuszka, którzy przedstawili projekt Alpin Wall Tour. Z Arkiem Palką wybraliśmy się do Iranu, a z Maciejem Błachem – zdobyliśmy szczyt Piramidy Carstensz w Nowej Gwinei. Z kolei Szymon Stawski zabrał nas w 8 letnią podróż dookoła świata. Na koniec trudno był o oderwać się od historii swojej wysokogórskiej kariery, którą przedstawił a legenda polskiego himalaizmu - Aleksander Lwow. Jednym z zasadniczych elementów Festiwalu był a publiczna premiera filmu, który prezentuje powstający ośrodek narciarski na Beskidzie w Szczyrku – Beskid Sport Arena. Towarzyszącą mu prezentację poprowadził Maciej Bł ach, prezes spół ki PBC z Katowic, która jest inwestorem Beskid Sport Arena. Z kolei dziennikarze portalu skionline.pl poprowadzili krótką konferencję prasową po premierze filmu. Nie zabrakło pytań ze strony przedstawicieli mediów i publiczności zgromadzonej na sali – dotyczył y one nie tylko samej stacji, ale także ogólnie przyszłości narciarskiej Szczyrku, w szerokim kontekście nowych inwestycji i współpracy gestorów poszczególnych wyciągów, a także władz miasta. Widać wyraźnie, że czasy „narciarskiego zastoju” w Szczyrku odchodzą do lamusa.
 
Po prezentacji w „Wiacie Góralskiej” odbył a się na zewnątrz krótka inscenizacja świetlna, z pokazem sztucznych ogni i zjazdem narciarzy z pochodniami ze szczytu Beskidu do dolnej stacji budowanej kolei. Oprócz samych wrażeń wizualnych, jest to też niezbity dowód na prawidłową pracę instalacji naśnieżającej, która pozwolił a przygotować stok mimo trudnych warunków pogodowych. Dużo radości i zabawy przyniosły publiczności konkursy z nagrodami, które odbywał y się po każdej prelekcji. Ich fundatorami, a także sponsorami całej imprezy był y firmy związane głównie z branżą narciarską i górską– producent oprogramowania i sprzętu związanego z karnetami narciarskimi SkiData, polski producent instalacji naśnieżających SuperSnow, kultowy producent sprzętu i odzieży górskiej Mamut, sklep 8a.pl i polski producent nart Nobile, którego produkty można był o dokładnie obejrzeć z bliska podczas Festiwalu. Partnerami imprezy był także Hotel Klimczok, portale skionline.pl, wspinanie.pl i nocowanie.pl, a także miasto Szczyrk i Łaziski Festiwal Górski „Pod Górę”. Dziękując za uczestnictwo i zainteresowanie udział em w imprezie, wszystkich chętnych już dziś zaprosić wypada na kolejną edycje Festiwalu, która odbędzie się latem 2016 roku.
 
Zapraszamy na stronę imprezy:
beskidextremefestiwal.pl
BESKID SPORT ARENA
Grzybowa 1
Szczyrk 43-370